Lotyšská tým velmi шустро začátku setkání: první odkaz organizovala výstup "1 0" Гиргенсону, ale jediný НХЛовский латвиец se podařilo přehrát Mayer.

Postupně chvíle začala vznikat a u brány Elvis Мерзликина, отыгравшего brilantní sezóna právě ve Švýcarsku. A na 9. minutu Денису Холленштайну podařilo otevřít skóre, použití přenos z brány— 1:0.

Hosté zesílil, získal dva většinu, však tuto součást hry u lotyšského národního týmu poté, co v tento večer vyšel. A švýcaři i nadále vytvářet okamžik za okamžikem u brány Мерзликина. Několikrát Elvis выручал příkaz, a když i on byl bezmocný, na pomoc přišli tyč a příčka.

Ve druhém období podobná hra pokračovala: Edgar Кулда nepoužil výstup jeden na jednoho, a Мерзликин udělal další skvělý сэйв.

Konečně, na 32. minutu setkání хоккеистам Lotyšsku se podařilo srovnat výsledek: Edgar Кулда vyhrál единоборство u ochránce "Vancouver" Вебера, отпасовал тезке Сиксне a 23-letý obránce oslavil první gól v sestavě národního týmu— 1:1.

V závěrečné třetině zápasu připomínán individuální průchod ještě jednoho mladého hráče národního týmu Lotyšska Rodrigo Аболса, nicméně pány ledu na kauci ven Mayer. A v posledních minutách základní doby hry hosté zůstali v menšině, pravda, se podařilo přežít, a setkání přesunula do prodloužení.

Zde je hra šla s обоюдными šance na úspěch, jen to poslední slovo zůstalo za švýcar, u nichž rozlišuje Eric Bloom— 2:1.

V sobotu týmy se sejdou ještě jednou.

Přátelské utkání:

Švýcarsko — Lotyšsko 2:1ОТ (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Podložky: 1:0 Холленщштайн (Амбуль, 08:58). 1:1 Сиксна (Oe. Кулда, 31:37). 2:1 Bloom (Холленштайн, Weber, 62:51).

Lotyšsko: Мерзликин