Vůdce průkopnické, юрмальский "Spartacus", byl na svém poli РФШ a vstřelil дебютанту вирслиги míče v každém poločase. Do přestávky to udělal Andrew Кирилин, a na konci setkání výhru domácí tým stmelil parta dvou тезок — Eugene Ivanov, prošla флангу levé straně, udělal přesný přenos a Eugene Казачок její замкнул — 2:0. Je to již třetí vítězství спартаковцев кряду a všechny jsou одержаны bez zmeškaných míčů.

Třetí "suché" zápas držel a strašení "červeno-bílých" "Ventspils". "Žluto-modré" pořádané domy u brány "Метты" také na bodování v každém poločase, jejich autory se stal Geert Carlson. Nyní na kontě 34-leté malé dopředu šest gólů, a on vedl závod střelců šampionátu.

Úřadující mistr země "Liepaja" hostila "Rigy" a v přítomnosti známého земляка, баскетболиста NBA Кристапа Порзиньгиса, uštědřil hostům velké porážky — 3:0. Je to první fiasko rižského klubu při novém hlavním trenéra Дмитрие Хомухе, a také první zmeškané míče, a dokonce hned tři.

U лиепайчан dvakrát se vyznamenal poprvé vyšlo v podstatě složení v této sezóně Edgar Гаурач, a první gól v tomto utkání již po 35 sekund po začátku hry bodování Давис Икауниекс.

Konečně se podařilo přerušit svou černou sérii tří porážek a čtyř безвыигрышных zápasů футболистам "Jelgava". Tým Vitali Астафьева, pravda, v prvním poločase se ukázala být zpočátku v roli отыгрывающейся straně proti outsider turnaje "Даугавпилса", ale velmi rychle se podařilo nejen obnovit rovnováhu, ale také v plusu. Ve druhém poločase běloruský legionář елгавчан Vladislav Климович ztvárnil dvojnásobek a stanovil konečný výsledek— 3:1.