"Tour Kanady", které завершался Mistrovství světa 15/15, se konala od 1 do 12 března. Za 12 dní se účastníci strávit 8 závodů — v Gatineau, Montrealu, Quebecu a Кэнморе.

Устюгов vyhrál první závod — sprint, a pak až do posledního dne pohybuje ve fialové бибе lídr celkového započítání. Jeho hlavními soupeři za celkové vítězství byly Petter Нортуг a Сундбю, zpoždění, která v polovině "Turné" dosáhla značka us dvou minut. V Montrealu a Quebecu výhodu měl ruské, ale na středohoří v Кэнморе nejlepší ze všech cítil který obdrží průběh Сундбю.

Před posledním začátek — závod stíhání na 15 km klasickým stylem Устюгов vítězil Нортуга 31 sekundu, u Сундбю — 38 sekund. Krátce po startu Сундбю předstihl Нортуга a spolu norové se vrhli do pronásledování. Po 5 km se dostat do Устюгову na vzdálenost 15 sekund, pak dožene jeho, a v jednom z zdvihů Сундбю zachycený vedení. Favorit závodu rychle vytvořil náskok 20 sekund.

Na polovině vzdálenosti ruské utekl od Нортуга a snížit zpoždění od Сундбю do 12-ti sekund, ale pak se opět začal zaostávat. V cíli Нортуг vyhrál u Устюгова téměř minutu, u Нортуга — asi dvě minuty.

Takže, Сундбю se stal prvním v historii vítěz "Tour Kanady". V této sezoně vyhrál všechny hlavní soutěže — "Tour de ski", celkovém pořadí světového Poháru a prestižní závod v Norsku. Устюгов stejné na druhé многодневке po sobě ocitl mezi vítězů: na "Tour de Ski" byl třetí.

Na схожему scénář prošel a dámské závod na 10 km klasikou, kde spor o celkové vítězství veli норвежки Йохауг a Heidi Венг. Před posledním začátek Венг měla náskok před соотечественницей 40 sekund, ale již po prvním kole ze tří vše растеряла a stal se rychle zaostávat. Nakonec Венг prohrál Йохауг více než minutu.

Stejně jako na "Tour de ski", vítěz многодневки v Kanadě se stala Йохауг (vítěz světového Poháru-15/16), a v trojici vítězů skončili také Венг a ještě jedna норвежка Ингвильд Флюгстад Остберг.

Běh na lyžích. Mistrovství světa. "Tour Kanady"