Юрмальский "Spartak" v prvním semifinále proti БФЦ "Daugavpils" dosáhli minimální vítězství (1:0), stejným skóre se tým pod vedením běloruského Oleg Кубарева vyhrál i odvetný duel dnes. O osudu střetnutí rozhodl jediný gól v polovině druhé poločase Evžen Казачком.

Je to první finále Poháru země pro юрмальской týmu, který dovolil jí ještě čas, místo účast v evropské soutěži. V loňském roce спартаковцы úspěšně debutoval v Lize Evropy, выбив v prvním квалификационном kole черногорскую "Будучность" (3:1, 0:0), je to pravda, pak ustoupily srbské "Vojvodině" (0:3, 1:1).

Druhý finalista Poháru v Lotyšsku-2016 se stal současný držitel trofeje — "Jelgava". Tým Vitali Астафьева postoupil v prvním semifinále na svém poli "Вентспилсу", nicméně dnes se podařilo kompenzovat tu porážku dvěma cíli na odjezdu (na začátku druhého poločase se vyznamenal Petr Жулев, a na konci hodiny hry převahu hostů závislý Aeaa Клюшкин).

Skóre 2:0 se nezměnil až do závěrečném odpískání, a "Jelgava" třetí rok po sobě bude hrát ve finále Mistrovství země. Navíc, елгавская tým má všechny šance vydat vítězný hattrick na tomto turnaji a opakovat úspěchy v rize "Сконто" (2000-2002) a "Ventspils" (2003-2005), ve prospěch které jsou k dispozici také na tři vítězné кряду v Mistrovství Lotyšska.