Vítězství zvítězila finská биатлонистка Kaisa Майкарайнен, опередившая na tři sekundy чешку Габриэлу Соукалову a to s ohledem na skutečnost, že zástupce Суоми běžel ještě volný kop kruh. Třetí místo dnes obsadil норвежка Března Олсбю, neúspěšná Макарайнен téměř pět sekund.

Lotyšská "стреляющая лыжница" Байба Бендика dopustila na horké hranici jednoho po druhém промаху a ukázal v důsledku 37-tého výsledek (odstup dokončili 79 států), což mu umožní kvalifikovat se do závodu stíhání, která se bude konat pozítří, 19 března.

I přes dnešní porážku v Chanty-Мансийске Gabriela Соукалова zvítězila v celkovém pořadí ve sprintu na konci sezóny a získal Malý křišťálový globus. Бендика obsadila v této kategorii 38 společné místo.

Биатлон. Mistrovství světa 2016. 9. etapa. Chanty-Мансийск (17 března). Ženy. Sprint. 7,5 km:

1. Kaisa Макарайнен (Finsko) — 20.42,3 (1 volný kop kruh).
2. Gabriela Соукалова (Česká republika) — zpoždění 3,1 (0).