"Na konci sezóny se Red Bull poskytne místo v týmu Max Ферстаппену, a to, s největší pravděpodobností, se bude konat Квята. To bylo jasné na začátku sezony. Zdroje tvrdí, že rozhodnutí již bylo přijato. On (Ферстаппен) více cool závodník, než Квят", — řekl Allen.

Na scéně Grand prix, "Formule 1" v Soči (1. května) Квят za nehodu, v důsledku níž německý jezdec Sebastian Vettel vyjel z tratě. Ruské zařadil pouze 15-e místo v závodě.

V současný sezóně 22-rok-starý Квят na fázích šampionátu, "Formule 1" jednou se dostal na stupně vítězů (skončil třetí místo na Grand prix Číny), a v celkovém ruské trvá 8-e místo.

18-letní Max Ферстаппен vystupuje za tým Toro Rosso. Nejvyšší místo závodníka v této sezoně — šesté místo v Grand prix Bahrajnu, a v Soči on skončil na 19-m V celkovém holanďan se nachází na 10. místě. Otec Maxe — Jos Ферстапен — byl také známý v minulosti závodník "Formule-1", kde působil od roku 1994 a 2003.