Vyhrál dnešní пасьют němec Simon Шемп, který na vzdálenost druhým později sekundu po австрийца Juliana Эберхарда. A Шемпу ani lákavá i tři trestné kruhu a on se nakonec "přivezl" v cíli норвежцу Йоханнесу Bo 8,5 sekund. Třetí místo obsadil další zástupce Německa — Eric lesser zkoumá.

Lotyšské биатлонист Andrew Расторгуев odstartoval devátý přes minutu a šest sekund po Эберхарда. První dva palebné zahraničí Andrej prošel čistě a poskočil na osmé místo, ale jeden промаху ve dvou zbývajících стрельбах v recepci, nastavte ji na konečné 13 místo. Шемпу Расторугев dnes prohrál 1 minutu 21 sekundu.

Držitelem světového Poháru-2015/16 na konci závodů stíhání v této sezóně ještě do fáze, v Chanty-Мансийске se stal francouz Martin Фуркад. A druhé místo obsadil zde ruské Anton Шипулин, který dnes dojel jen 25-m Tento malý výsledek Шипулина dovolil норвежцу Йоханнесу Bo před rusa v celkovém pořadí světového Poháru. Do konce sezony zůstal jen jeden závod — zítra v Chanty-Мансийске kritizovaný mas-start.

Биатлон. Mistrovství světa 2016. Chanty-Мансийск (19 března). Muži. Пасьют. 12,5 km:

1 (2-rd ve sprintu). Simon Шемп (Německo) — 33.27,8 (3 trestných kruhu).
2 (7). Johannes Bo (Norsko) — zpoždění 8,5 (1).