Před týdnem cestě tenisty střetly v Istanbulu a tam Севастова porazila svůj nejlepší velké vítězství v kariéře na turnajích série WTA — 6:0, 6:0. Tentokrát zopakovat úspěch Anastasie nepodařilo, i když to okamžitě udělala přestávku. Nicméně rozvíjet úspěšný start party se nezdařilo: později ovládla сербка a dosáhla volební vítězství— 6:3.

Druhý set je lotyšská tenistka strávila ještě horší. Dala první hry, dokončení dvojí chybou, ano a později jeho podání se stal impozantní zbraň pro Кунич. Контригры u Anastasie taky nebyl a o hodinu později po uvedení na kurt Alexander slaví celkové vítězství— 6:3, 6:2.

Севастова v Rabatu se podařilo vydělat jeden рейтинговый skóre a poplatek ve výši dvou tisíc dolarů. Pravdou je, že pokud ve dvouhře Anastasie dál prvního kola se nepodařilo, pak do čtyřhry v duu s словачкой Михаэлой Хончовой se jim podařilo vyhrát první zápas u румынско-polské dvojice Andrea Миту/Katarzyna Petera— 7:6 (7-2), 6:1. To zajistilo jim 60 ratingových bodů a 910 dolarů.