Pohár Pobaltí futsal se koná od roku 2008. Čtyři první losování majitelem trofej stal se národní tým Lotyšska. V roce 2015-m na turnaj jedinkrát byla vyzvána, aby národní tým Finska, která se tehdy a obsadil první místo. V loňském roce turnaj hostila Jelgava a nejlepší se opět stala národní tým Lotyšska, stal se pětkrát vítěze mistrem.

Tentokrát se turnaj konal v Шяуляе. Přípravy na turnaj je lotyšská národní tým počátku 4 prosince. Do přihlášky na turnaj byly zahrnuty devět hráčů šampion Lotyšska v rize "Никарса" (Неретс, Senj, Ерофеев, Матюшенко, Аванесов, Ya Пастарс, Алексеев, Страздыньш, Икстенс), dva zástupce SLAVE (Бондарс, obci herzberg), jeden z "Бейтара" (Kv Забаровский), FC "Petrov" (Бабрис) a TPA "Rezekne" (Агулс).

Na úvodní utkání turnaje prefabrikované Litvy a Estonska hrál remízou — 2:2. Na další den je lotyšská národní tým vzal navrch nad эстонцами se skóre 3:2 (1:1). Lotyšsko dva góly vstřelil Ерофеев (na 16. a 22-té minuty), a vítězný kapitán Алексеев (28 rd). U estonci góly забивали Grigorjev a Antonov.

O den později, v utkání proti литовецев debutoval za tým Агулс a Бабрис. V rozhodující setkání hostů, na prvním místě nevyhovovala a remíza, zatímco pánům třeba jen o vítězství. Po prvním poločase národní tým Litvy vedla 1:0, na 22-té minutě Ерофеев narovnal výsledek, ale soupeř skóroval ještě dvakrát. V концовке Икстенс snížil zpoždění na 2:3, ale získat nepodařilo.

Takže, národní tým Litvy získal 4 body a poprvé se stal držitelem Poháru Pobaltí futsal. Lotyšsko — 3 body a druhé místo, Estonsko — jeden bod.