V úvodní souboj finále "Никарс" doma rozdrtil uchazeči o titul se skóre 9:0, ve druhém v Спуньциемсе — 6:1. Třetí zápas se konal 30 dubna v městské Olympijském centru, se stal nejvíce stresující v celé sérii.

Většinu prvního poločase fotbalisté "Бейтара" v ničem se snažil, aby se ustoupit чемпиону. Аванесов vyvedl domácí tým dopředu na 8-té minutě, ale o osm minut později ex-никарсовец Andrew Шустров obnovil rovnost— 1:1.

Přesto na přestávku tým Orlando Duarte odešla jednička. Druhotné "Никарс" vedl v účtu po nárazu Maxima Martina — 2:1. Krátce po začátku druhé poloviny Senj byl odstraněn. A na 27-tého minutu "Бейтар" znovu выравнял situaci na hřišti: Vladimír Терен změnil čísla na 2:2. Poté, co забивали pouze hostitelé. Třetí gól vstřelil Oscar Икстенс, pak dva za sebou — Arta Kolesnikov, shrnul Jurij Архипов-Прокофьев— 6:2.

Tímto způsobem, "Никарс" deváté sezóny vyhrál zlato na mistrovství v Lotyšsku. Tým je již dlouho nejvíce názvem v Lotyšsku, s každým novým obdobím vše se zlepší jejich dosažení.

V závěru sezóny "Никарс" v přípravné fázi, získal 13 vítězství a jednou hrál remízou (proti FC "Petrov" — 3:3), a v play-off přidal dalších osm výher (při jednom porážku v sérii rozstřel) — ve čtvrtfinále byl předán ÚSTECH (série 2-0), v semifinále — SLAVE (3-1), finále — "Бейтар" (3-0). Pro srovnání: v sezóně-14/15 "никарсовцы" zaznamenal vítězství v naprosto všech zápasech průkopnické, co nikomu předtím v Lotyšsku není nikdy možné.

A "Бейтар" pod vedením Michaila Корнатовского a Michala Бусела v debutové pro sebe sezóna v major league futsal hned se dostal do stříbrné ocenění. Připomeňme si, že v sérii za 3-e místo рижская OTROKA předčil "Daugavpils" (2-1) a získala ocenění bronzové medaile.

Nejlepším střelcem sezony se stal Maxim Senj. Kombi z "Никарса" vstřelil v součtu na konci předchozí fáze a play-off přesně 50 branek, mnohem vzhlédl od ostatních.

Současný sezóna se stal 19-m v historii národní первенств Lotyšska. První šampionát se konal v sezóně-97/98, pak zlaté medaile vyhrál даугавпилсский "Speedway". Od té doby všechny ostatní tituly brali jen рижские týmu. Kromě девятикратного vítěz "Никарса" (2008-2016) mistři Lotyšska se stal takový tým, jako SRPEN (1999), "Lido" (2000), FC policie (2001, 2002), V-OMAGH (2003), "Бугрофф" (2004), SLAVE (2005, 2006) a Kimmel" (2007).

Také stojí za zmínku, že finále Mistrovství Lotyšska "Никарс" — TPA "Rezekne/Trans", který se měl konat 24 dubna, nakonec odložen na začátek další sezóny. To je způsobeno tím, že hlavní trenér резекнеского klubu Vitali Восканс v těchto dnech spolu s юниорской tým Lotyšska se nachází v Soči na Спартакиаде.

Finále

НИКАРС — Бейтар 6:2 (2:1)

Branky: Аванесов 8, Senj 19, Икстенс 29, Kolesnikov 31, 37, Архипов-Прокофьев 39 — Шустров 16, Терен 27.

Odstranění: 23 Senj (Никарс).

Výsledek série: 3-0 ve prospěch "Никарса".

Stříleli mistrovství (rezervace fáze play-off): Senj (Никарс) — 50, Kolesnikov (Никарс) — 24, Эдерсон (SLAVE) — 22, Диаквнишвили (Никарс) — 19, Атаманюков (Daugavpils) — 16, Алексеев (Никарс) — 15, Kravčenko (Monarcha), Чистяков (New Проджект) — na 14...