V předvečer Rosberg se stal vítězem kvalifikace a na startu závodu to s jistotou udržel vedení. Za jeho zády na druhém místě v průběhu prvního kola se vyšplhal Kimi Räikkönen (Ferrari), ale v polovině pelotonu se stala nehoda. Ruské Daniel Квят na "Red Bull" v boji o 7 místo na brzdy, narazil do Ferrari Sebastian Феттеля. Němec náskok Daniel Riccardo ("Red Bull"), pak "Ferrari" dosáhla a vůz narazil do zdi.

Na tento závod je pro Феттеля je u konce, a Квят byl potrestán 10-druhé zastávky v boxech. Na trati je ruské vrátil poslední, a dále celou vzdálenost, kterou držel ve druhé desítce, bez nároku na vysoká místa, a skončil jen 15 m.

Отвалился mimo top 10 a Riccardo, také zbývající bez зачетных bodů (12-y). Závod v Soči ukázala, že na dálnicích závodní auta "Red Bull", nemůže konkurovat Ferrari a Williamsem", nemluvě o "Mercedes".

Po nehodě Феттеля na trati se objevil pace car. Po рестарта Rosberg pustil odtržení od konkurence, zatímco Hamilton, rychle prorazil s 10-tého místa na 4-e místo. Na tomto brit zastavil, do sedmého kruhu poté, co Райкконена a stal se třetím. Pod tíhou tří časů mistra světa Massa se držel do první zastávky v boxech, ale na 19-m kruhu "Maclaren" Hamilton předstihl "Williams" Боттаса a vyšel na druhé místo. Räikkönen ještě do poloviny závodu také předjel Боттаса, ale zůstat blízko za Hamilton nemohl.

Více permutace uvnitř top 5 nebyla: předjíždění byly od 7-tého místa a níže. Nakonec Rosberg vyhrál čtvrtou výhru v řadě (již sedmé — s ohledem na minulé sezóně). V cíli němec vyhrál u Hamilton 15 sekund, u Райкконена — 23 sekundy, u Боттаса — 40 sekund.

V jednom kruhu s vítězem etapy v Soči вписались jen pět jezdců. Замкнул šestku Fernando Alonso na "Макларене": двукрантый mistr světa ukázal nejlepší pro sebe výsledek v sezoně.

Slavili závod v Soči награждал osobně ruský prezident Vladimir Putin.