V tomto roce cestě Остапенко a Конюх již střetly v americkém San Antoniu a tam vítězství zvítězila chorvatská tenistka (7:5, 6:4). Před dnešním zápasem šance Алены расценивались o něco vyšší, protože ona drží v žebříčku WTA 37-tého řádku, zatímco její соперница — pouze 77-yu.

A první set jako by potvrdil tuto hypotézu: při stejné, obecně, hra je lotyšská tenistka se podařilo realizovat na jeden break-point více (3 vs 2) a vyhrát partii— 7:5.

Nicméně dál se něco pokazilo. Přesněji řečeno, je to сербка se stala jen velmi cool podáváme (91% vyhraných prvních podání) a dala Остапенко jediný šanci zachytit za break. Takže konečné skóre není úžasná— 2:6.

Nic se nezměnilo a v rozhodující setu, kde je Janine se podařilo vyhrát první bod pouze v šestém гейме, a na sedmém celá hra je u konce— 1:6.

Спортсменки strávili na kurtu 1 hodina 45 minut. Za tu dobu Остапенко vydala 4 lidí a 3 na kávu (vše v prvním setu), ale při tom udělal 8 dvoulůžkových chyb. Конюх provedl 9 směn навылет, realizovala 6 break-пойнтов a 5 krát dvakrát v řadě ошиблась na podání.

V Praze Alain Остапенко довольствовалась jedním ligových баллом a poplatek ve výši $2 774.