Hosté se podíval dobrý v první polovině setkání, končí ji ve svůj prospěch (53:43), ale třetí čtvrtinu prohráli s přestávkami "-20" a ukázaly se být v roli dosahovat. Snížit zpoždění na cestách poslední 12-minutky podařilo včetně a pomocí přesných dlouhých hodů Порзиньгиса. V jednom z bodů, "Knicks" téměř dohnal soupeře (85:89), ale hostitelé dokázali vzít hru do svých rukou a dokončit zápas 34-té vítězství v sezoně (99:89), což jim umožňuje pokračovat v boji o místo v play-off.

Nejvíce významný příspěvek k vítězství, "Wizards" představil John Wall, оформивший double-double z 24 bodů a 10 asistencí. U "Knicks" za 20 bodů, skóre Carmelo Anthony a Кристап Порзиньгис. Lotyšský útočník také za 38,5 minut hracího času udělal 7 doskoků (4 v obraně, 3 — v útoku), ztvárnil 3 blok-шота, rozdali 2 přenos, ale udělal až 5 ztrát.

Po 70 zápasů v pravidelné mistrovství v prasátko "Knicks" pouze 28 výher a 13 místo ve Východní konferenci. Dostat se do play-off tým Порзиньгиса prakticky není ponecháno náhodě.